Úvod

 

S lítostí Vám musíme oznámit, že nás dne 19.3.2021 navždy opustil zakládající prezident ESČ pan Jiří Fiala, který od revoluce budoval tento Svaz, 24 let jej vedl a až do své smrti byl aktivním členem Prezidiální rady ESČ ve funkci viceprezidenta a čestného prezidenta. Čest jeho památce. 

 

 

Jirko, jménem celého Svazu ti děkuji za to, co vše jsi pro Svaz i elektrotechniky učinil! 

Mgr. Radek Roušar - prezident ESČ

 

Parte ke stažení

 

Vánoční podnikatelská výzva představitelům státu

Dne 21.12.2020 podepsali prezidentka České komory fitness Jana Havrdová a prezident Elektrotechnické svazu českého Radek Roušar společně podepsali Vánoční výzvu podnikatelů představitelům státu, která je právě nyní rozesílána členům vlády ČR, poslancům a senátorům.

Hlavním motem výzvy je: "Prevence je cesta budoucnosti, ochraňme rizikové skupiny a nastavme standard udržitelného života a podnikání pro jednotlivé obory!" Podnikatelské restrikce mají krátkodobý účinek a dlouhodobé následky.
Výzvu dnes podpořili i další profesní spolky:
• Asociace pracovníků tlakových zařízení
• Cech obkladačů České republiky
• Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR
• Cech suché výstavby České republiky, z.s.
• Svaz chladicí a klimatizační techniky z.s.

www.podnikatelskavyzva.cz

Svazové události:

slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider

ART 2015

V rámci Aktivu revizních techniků - ART 2015 poblahopřál prezident ESČ Mgr. Radek Roušar svému předchůdci a čestnému prezidentu ESČ panu Jiřímu Fialovi k jeho významnému životnímu jubileu - 80. narozeninám.  

Zahájení roku řemesel 2016

Prezident ESČ spolu s Romanem Pommerem - viceprezidentem HK ČR při slavnostním zahájení Roku řemesel 2016.

Přijetí prezidenta ESČ u předsedy vlády ČR

Prezident ESČ byl jako člen delegace AMSP přijat premiérem ČR - Bohuslavem Sobotkou (5/2016). Předmětem jednání bylo mimo jiné odborné školství a znovu zavedení dílen na základních školách.

Přijetí prezidenta ESČ u prezidenta ČR

Mgr. Radek Roušar - prezident Elektrotechnického svazu českého, z.s. byl společně s delegací Hospodářské komory ČR přijat Prezidentem ČR na Hradě (9.11.2016).  

XXIX. Sněm Hospodářské komory ČR

Dne 16.5.2017 proběhl 29. sněm HK ČR, kde byl prezident ESČ zvolen do představenstva HK ČR.

Kulatý stůl HK ČR (11/2017)

Prezident ESČ, který je členem Představenstva HKČR a předsedou Sekce VTZ HKČR, vedl kulatý stůl na téma nové připravované legislativní předpisy pro oblast vyhrazených technických zařízení (VTZ).

Rada řemeslných cechů s předsedou vlády

Dne 20. 2. 2018 proběhla Rada řemeslných cechů s předsedou vlády panem Andrejem Babišem. ESČ na akci zastupoval tajemník ESČ - Ing. Jaroslav Ďoubalík, Více o této akci naleznete zde. (foto AMSP)

Viceprezident ESČ pan František Spálovský ve vysílání ČT

Viceprezident ESČ pan František Spálovský přijal dne 13.3.2018 pozvání do pořadu ČT Studio 6, kde spolu s moderátorem pohovořil o nebezpčích el. instalací v rodinných domech a bytech. Video naleznete zde, vystoupení pana Spálovského začíná v čase videa 38:33. (foto Česká televize)

Zasedání Řemeslné rady za účasti premiéra A. Babiše

Prezident ESČ se zúčastnil druhého zasedání Řemeslnné rady s premiérem ČR (02/2019).

Machři roku 2019

Miloš Černý - viceprezident ESČ se zúčastnil jako porodce učňovské soutěže Machři roku (09/2019).

Konference BOZP

Prezident ESČ Mgr. Radek Roušar přednáší na Konferenci BOZP o schvalovaném Zakoně o bezpečnosti práce v souvislosti s provozem vyhrazených technických zařízení (11/2019).

32. SNĚM HOSPODÁŘSKÉ KOMORY ČR

Prezident ESČ byl zvolen i pro další tříleté období členem představenstva HKČR (31.7.2020).

Čím se zabýváme?

Odborný spolek

Elektrotechnický svaz český, z.s., je odborný spolek sdružující fyzické i právnické osoby z oblasti elektrtechniky (elektromontéry, revizní techniky, servisní techniky, soudní znalce, ...).

Odborné akce

Elektrotechnický svaz český, z.s. pořádá elektrotechnické semináře, přednášky a školení v oblasti elektrotechniky. Jednou ročně pořádá Aktiv revizních techniků - ART.

Odborná školení

Elektrotechnický svaz český, z.s., pořádá školení a přezkoušení odborné způsobilosti v elektrotechnice dle vyhlášky č. 50/1978 Sb. a přípravné kurzy pro revizní techniky.

Kalendář akcí:

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

error Slider nebyl nalezen.

---infopanel---

+420 244 464 071

esc@elektrosvaz.cz